Obec Úherce Obec Úherce jedna z nejstarších obcí regionu

Přejít na menu

Rozsvícení vánočního stromu a otevření kaple 2018

Stejně jako loni, i letošní rozsvěcení vánočního stromku bylo opět výjimečné. Do zrekonstruované barokní Kaple neposkvrněného početí Panny Marie byl totiž vsazen původní zrestaurovaný kříž. Tento byl instalován den předem. A i přesto, že nikdo z přítomných neměl příliš tušení, jak správně sakrální stavbu zdobit, ex post jsme se dozvěděli od Dr. Jany Vendelínové, že se kapli povedlo vyzdobit se hezky a správně.

Na první adventní neděli 2. prosince, bylo naplánováno setkání občanů v obecní stodole, kde bylo připraveno něco malého na zub i pití a zejména dobrá nálada. Odpoledne, okolo 15. hodiny hasiči stodolu přichystali a první občané se zde začali scházet již krátce po třetí hodině. K půl čtvrté dorazili i hosté z okolních obcí.

V 17 hodin jsme se začali přesouvat ze stodoly ke kapli. Sešlo se zde opět mnoho obyvatel i když nutno konstatovat, že oproti roku loňskému jich bylo méně. Úvodní slovo a přivítání patřilo starostce obce, Zuzaně Kubištíkové. Následně nás svým povídáním o významu adventu a symbolu kříže provedl p. Karel Halačka. Po rozsvícení kaple a nahlédnutí občanů dovnitř se zástup přesunul k vánočnímu stromku, jež byl následně rozsvícen.
Snad naposledy jsme mohli spatřit světla, která byla v průběhu roku poničena povětrnostní vlivy i vandaly.

(Výňatek z Kroniky obce)

Tisk stránky | Kontakt